Квиз знања енглеског језика- Европски дан језика

Назив: Квиз знања енглеског језика

Место: Велики Купци

Време: 01.10.2018.

Координатори – носиоци активности :

Крунић Весна, проф.енглеског језика

Милошевић Моника, проф.енглеског језика

са сарадницима:

Петковић Јелена, проф.српског језика

Бекрић Ивица, проф.технике и информатике

Ангажовани  ученици:

5-8.разред 13 ученика

Дневни ред: (кратко побројати главне теме/активности)

1.Припрема за квиз

У оквиру секције енглеског језика , а у циљу обележавања Европског дана језика, традиционално је организован Квиз знања енглеског језика . Ученици  су се  пријавили за учешће на такмичењу  и то по два или три ученика из сваког одељења. Учествовали су ученици петог, седмог и осмог разреда. Квиз је рађен он лајн у дигиталној учионици. Предметни наставници Крунић Весна и Милошевић Моника су носиоци активности,   наставник српског језика Петковић Јелена  учествовала је у реализацији , а наставник информатике Бекрић Ивица се бринуо о техничком делу реализације квиза.

Пре самог квиза ученици су упознати са историјатом Европског дана језика (када је установљен, када се обележава (26. септембар) и који су општи циљеви истог.

1. Квиз

Квиз је одржан у дигиталној учионици он лајн уз помоћ Kahoot едукативне платформе. Питања у квизу била су претежно из области познавања енглеског језика и културе уз додатна питања везана за матерњи језик. У веселој атмосфери и уз дружење ученици су показали одлично познавање језика. Ученицима се овај вид активности веома допада и сматрају да се кроз један  занимљив и приступачан начин упознају са другим  језицима и културама.

1. Проглашење победника
  2. Дошић Јован 8-1
  3. Радосављевић Исидора 7-2
  4. Стојадиновић Душан 8-1
  5. Јолић Матеја 7-2
  6. Игњатовић Драгана 5-1

Закључци:

1. Ученици су били заинтересовани и активни.
  2. Ученици воле овакве активности и изразили су жељу да се у скорије време квиз понови.

Извештај  саставиле:

Крунић Весна, проф.енглеског језика