Битка за знање

Почетком ове школске године наша школа се пријавила на конкурс “Битка за знање“ који је расписала фондација “Фонд Б92“. Школе су се пријављивале како би добиле донацију у облику 5 М-бот робота за обуку ученика.

Ради се о савременим роботима који имају могућност програмирања кретања и обављања различитих радњи.

Програм “Битка за знање“ се састоји у преузимању робота, обуци наставника, припреми и такмичењу ученика у акцији КОДиграње.

Уз савладавање програма из предмета: техничко и информатичко образовање, техника и технологија, информатика и рачунарство, физика,  најбољи ученици од 5 до 8. разреда ће представљати нашу школу на такмичењима која ће се одржавати у јуну и јулу ове године.

Идеја је да се, у школским условима, деци приближи програмирање и управљање машинама уз помоћ рачунара. То ће, свакако, допринети да се одређени број ученика лакше определи за упис жељене средње школе, а вероватно и за избор животног позива.

Главни носилац активности биће колега Ивица Бекрић, али очекујемо да се у акцију укључе и остале колеге које имају афинитета према овој области.

Будимо најбољи у акцији “Битка за знање“.